کاربر گرامی Skip Navigation Linksشما اینجا هستید -> صفحه اصلی > دپارتمان های گروه ترجمه تخصصی البرز > دپارتمان علوم انسانی > روانشناسی > محصولات رشته روانشناسی > مقاله با ترجمه فارسی رشته روانشناسی > آثار رضایت از زندگی در میان مردان و زنانی که هیچگاه تاکنون ازدواج نکرده اند

دانلود ترجمه مقاله درباره آثار رضایت از زندگی در میان مردان و زنانی که هیچگاه تاکنون ازدواج نکرده اند

گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم اجتماعی " با موضوع " آثار رضایت از زندگی در میان مردان و زنانی که هیچگاه تاکنون ازدواج نکرده اند " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان مقاله انگليسي

Influences on the Life Satisfaction of Never-Married Men and Women

نویسنده/ناشر/نام مجله :
Family Relations
سال انتشار
1985
کد محصول
1003059
تعداد صفحات انگليسي
7
تعداد صفحات فارسي
11
قیمت بر حسب ریال
80000
نوع فایل های ضمیمه
PDF+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده علوم اجتماعی , روانشناسی را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده لینک دانلود آن برای شما فعال می شود. لینک دانلود مقاله ترجمه شده به ایمیل شما هم ارسال می شود و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
قیمت لینک 80000 ریال بوده و به مدت یک هفته اعتبار خواهد داشت . Abstract

Social-psychological factors influencing the life-satisfaction of never-married men and women were examined Predictor variables included self-esteem, aspects of social support, and social and emotional loneliness. Regression analyses revealed that emotional loneliness and availability of attachment relationships were influen-tial for the life satisfaction of women. The model for predicting men's life satisfac-tion included self-esteem and availability of social integration. These results are discussed both in terms of related research and implications for practitioners

چکیده

فاکتورهای اجتماعی روان شناسی موثر بر رضایت مندی از زندگی در میان زنان و مردان مجرد بررسی شد. متغیرهای قابل پیش بینی عبارت بودند از: عزت نفس، جنبه های حمایت اجتماعی و تنهایی اجتماعی و عاطفی. آنالیز رگرسیون نشان داد که تنهایی عاطفی و در دسترس یودن روابط اجتماعی بر رضایت مندی زندگی زنان تاثیر می گذارد. مدل پیش بینی رضایت مندی از زندگی مردان از عزت نفس (شخصیت) و وجود تعامل اجتماعی نام برده می شود. این نتایج در تحقیق مربوطه بررسی شده اند.

مقدمه

در دهه های اخیر تغییرات و رشد معنی داری در جمعیت افراد مجرد رخ داده است. تقریبا 55 میلیون افراد مجرد بالغ بالاتر از 18 سال امروز گزارش شده اند. در سال 1950 حدود 4 میلیون فرد بالغ هرگز ازدواج نکرده بودند. این تعداد در سال 1982 به 18.4 میلیون رسید. در دهه ی گذشته این تعداد از 10.9 میلیون نفر در سال 1970 به 19.4 میلیون نفر در سال 1982 (افزایش 78 درصدی) رسید (U.S. Bureau of the Census, 1980 ). بنابراین آن مشخص می کند که بیشتر افراد ازدواج را به تاخیر می اندازند یا مجردی را به عنوان یک سبک زندگی انتخاب می کنند. با این تغییرات در جمعیت افراد مجرد، بحث مورد علاقه برای شناسایی و آزمون فاکتورهای موثر بر رضایت مندی از زندگی در میان افرادی ست که هرگز ازدواج نکرده اند….این مقاله ترجمه شده علوم اجتماعی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


life-satisfaction
never-married men and women

جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته علوم اجتماعی

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته علوم اجتماعی در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته علوم اجتماعی دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه