Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی كامپيوتر /

عنوان ترجمه شده مقاله: امنیت در رایانش ابری: فرصت ها و چالش ها

رایانش ابری پتانسیل قابل توجه و چشمگیری در ارائه منابع در جریان قدرتمند، مقرون به صرفه، منعطف و با قابلیت مدیریت آسان در اینترنت دارد.

Abstract

The cloud computing exhibits, remarkable potential to provide cost effective, easy to manage, elastic, and powerful resources on the fly, over the Internet. The cloud computing, upsurges the capabilities of the hardware resources by optimal and shared utilization. The above mentioned features encourage the organizations and individual users to shift their applications and services to the cloud. Even the critical infrastructure, for example, power generation and distribution plants are being migrated to the cloud computing paradigm. However, the services provided by third-party cloud service providers entail additional security threats. The migration of user’s assets (data, applications, etc.) outside the administrative control in a shared environment where numerous users are collocated escalates the security concerns. This survey details the security issues that arise due to the very nature of cloud computing. Moreover, the survey presents the recent solutions presented in the literature to counter the security issues. Furthermore, a brief view of security vulnerabilities in the mobile cloud computing are also highlighted. In the end, the discussion on the open issues and future research directions is also presented

چکیده

رایانش ابری پتانسیل قابل توجه و چشمگیری در ارائه منابع در جریان قدرتمند، مقرون به صرفه، منعطف و با قابلیت مدیریت آسان در اینترنت دارد. رایانش ابری بواسطه استفاده بهینه و مشترک قابلیت های منابع سخت افزاری را به میزان زیادی افزایش می دهد. ویژگی های مزبور سازمان ها و کاربران فردی را ترغیب نموده تا اپلیکیشن ها و سرویس های شان را به محیط ابری منتقل کنند. مثلا حتی زیرساخت شاخص و حیاتی تاسیسات تولید و توزیع برق نیز به پارادایم رایانش ابری انتقال یافته اند. هرچند سرویس ها و خدماتی که سرویس دهندگان ابری شخص ثالث ارائه نموده خطرات امنیتی نیز بهمراه دارند. مهارجرت و انتقال دارایی های کاربر(داده، اپلیکیشن و ...) به خارج از کنترل ادمین در یک محیط مشترک که کاربران متعددی کنار هم قرار گرفته، دغدغه های امنیتی را تشدید می کند. در این تحقیق به تفصیل به مسائل امنیتی ناشی از همان ماهیت رایانش ابری می پردازیم. افزون بر آنکه، راه حل های جدید در مقالات جهت مقابله با مسائل امنیتی نیز ارائه شده اند. ضمن آنکه آسیب پذیری های امنیتی در رایانش ابری سیار را نیز بطور خلاصه بررسی می کنیم.

1-مقدمه

پارادایم رایانش ابری از زمان ظهورش محبوبیت جهانی و گسترده ای در صنعت و جوامع تحصیلی کسب کرده است. دسترسی اقتصادی، مقیاس پذیر، مقتضی، همیشگی، و برحسب تقاضا به منابع به اشتراک گذاشته از جمله خصوصیات ابری بوده که به تغییر و انتقال فرایندهای کسب و کار به ابر ختم شده اند. رایانش ابری بخاطر پتانسیلش در ارائه مزایای چشمگیری که برای صنعت و جامعه داشته بشدت مورد توجه جامعه علمی قرار گرفته است.  منابع در اختیار کاربران قرار گرفته و بنا به درخواست مجموعه ای از منابع مشترک منتشر می شوند. ارائه منبع برحسب درخواست متضمن تخصیص بهینه منبع بوده ضمن آنکه مقرون به صرفه نیز هست. دیگر نیازی نیست که مصرف کنندگان(افراد و سازمان های تجاری) سرمایه گذاری هنگفتی در زیرساخت فناوری اطلاعات(IT) داشته باشند. مشتریان از منابعی استفاده نموده که ابر در اختیارشان گذاشته و بسته به مصرف شان هزینه و پرداخت دارند.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " امنیت در رایانش ابری: فرصت ها و چالش ها " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
امنیت در رایانش ابری: فرصت ها و چالش ها
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Information Sciences
سال انتشار
2015
کد محصول
1004592
تعداد صفحات انگليسی
27
تعداد صفحات فارسی
61
قیمت بر حسب ریال
1,210,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1210000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


Cloud computing
Multi-tenancy
Security
Virtualization
Web services

تاریخ انتشار در سایت: 2015-06-10
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید