کاربر گرامی Skip Navigation Links

خلاصه ای بر پیش بینی موفقیت یک فیلم بر اساس عوامل مختلف

موفقیت یک فیلم قطعی نیست اما روشن است که تا حد زیادی به سطح پیشرفت و همچنین به رتبه بندی منتقدان بزرگ بستگی دارد

Abstract

The success of a movie is uncertain but it is no secret that it is dependent to a large extent upon the level of promotion and also upon the ratings received by the major movie critics. Time and money are valuable to the general audience and hence, they refer to the leading critics when making a decision about whether to watch a particular movie or not. Over 1000 movies on an average are produced per year. Therefore, in order to make the movie profitable, it becomes a matter of concern that the movie succeeds. Due to the low success rate, models and mechanisms to predict reliably the ranking and or box office collections of a movie can risk the business significantly. The current predictive models that are available are based on various factors for assessment of the movie. These include the typical factors such as cast, producer, director etc. or the social factors in form of response of the society on various online platforms. Various stakeholders such as actors, financiers, directors etc. can use these predictions to make more informed decisions

چکیده

موفقیت یک فیلم قطعی نیست اما روشن است که تا حد زیادی به سطح پیشرفت و همچنین به رتبه ­بندی منتقدان بزرگ بستگی دارد. زمان و پول برای مخاطبان عمومی ارزشمند است، به همین دلیل برای تصمیم ­گیری در مورد تماشا کردن یا نکردن یک فیلم از منتقدان پیروی می ­کنند. در هر سال به طور میانگین 1000 فیلم ساخته می­ شود. بنابراین، موفقیت فیلم در سودآوری آن تاثیر زیادی دارد. مدل­ ها و مکانیسم ­های پیش­ بینی رتبه و  فروش یک فیلم، به دلیل نرخ موفقیت پایین ممکن است این کسب و کار را به شدت در خطر قرار دهند. مدل­ های پیش­ بینی فعلی برای ارزیابی فیلم بر عوامل مختلفی متکی هستند. این موارد عبارتند از عوامل معمولی مانند بازیگران، تهیه کننده، کارگردان، و غیره، و عوامل اجتماعی مانند واکنش جامعه در بسترهای آنلاین مختلف. ذینفعان مختلف مانند بازیگران، سرمایه­ گذاران و کارگردان و غیره می توانند از این پیش ­بینی­ ها برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه­ تر استفاده کنند.

1-مقدمه

صنعت فیلم ­سازی در هر سال تعداد زیادی فیلم در سراسر جهان می­ سازد. اما تعداد کمی از آنها به موفقیت می ­رسند و به رتبه بالایی دست می­ یابند. با توجه به نرخ موفقیت پایین، وجود مدل­ هایی برای پیش ­بینی قابل اطمینان فروش فیلم، می ­تواند به پیشرفت این کسب و کار و افزایش میانگین درآمد، کمک شایانی کند. [2] اگر از دیدگاه صنعت سینما به این مقوله نگاه کنیم، اگر بین بررسی ­های منتقدان و ترغیب مردم به دیدن فیلم پیوندی وجود داشته باشد، این موضوع می­ تواند به تصمیم­ گیری­ در مورد پخش فیلم کمک کند...


گروه ترجمه تخصصی البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " خلاصه ای بر پیش بینی موفقیت یک فیلم بر اساس عوامل مختلف " نموده است که شما کاربر گرامی می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسي
خلاصه ای بر پیش بینی موفقیت یک فیلم بر اساس عوامل مختلف
نویسنده/ناشر/نام مجله :
International Journal of Advanced Research in Computer and Communication Engineering
سال انتشار
2015
کد محصول
1010376
تعداد صفحات انگليسي
4
تعداد صفحات فارسي
9
قیمت بر حسب ریال
80000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
579 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


سایر مقالات ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر گرامی، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوی را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 80000 ریال بوده که در مقایسه با حق الزحمه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، در صورت تمایل می توانید با استفاده از کد دانلودی که برای شما ارسال می شود نیز به دانلود


این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Movie success
Decision tree
Weka

تاریخ انتشار در سایت: 2017-05-04
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه و ویرایش گروه ترجمه تخصصی البرز برای رشته مهندسی فناوری اطلاعات

زکات علم آموزش و نشر آن است
یکی از اهداف گروه علمی البرز گسترش علم و دانش از طریق ایجاد امکان دسترسی جامعه دانشگاهی به منابع علمی است. از این رو مقالات ترجمه شده رشته مهندسی فناوری اطلاعات در سایت گروه علمی البرز ارائه شده است. مقالات انگلیسی رایگان هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و محققان رشته مهندسی فناوری اطلاعات دعوت می نماییم تا گروه علمی البرز را در این امر خطیر همراهی نمایند.
شما می توانید ازمنابع علمی که در اختیار دارید، درآمد کسب کرده و یا آنها را به صورت رایگان در اختیار جامعه علمی کشور قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص :
ارتباط با گروه ترجمه تخصصی البرز

نظرات کاربران به این صفحه