Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی برق /

عنوان ترجمه شده مقاله: بازدهی بالا و تابش پایدار از ریزدانه‌هایی ترکیب شده با نقاط کوانتومی بدون Cd برای دیودهای نورافشان سفید

مقاله درباره دیود نورافشان به همراه ترجمه فارسی. مطالعات اخیر نشان داده است که انتشار گسترده WLED های مبتنی بر نقاط کوانتومی CIS ی زرد-سبز، عملکرد تابشی فوق‌العاده‌ای را از خود نشان داده است.

چکیده

نقاط کوانتومی (QD) توجه زیادی را برای استفاده در دیودهای نورافشان سفید (WLED ها) و نیز صفحات نمایش مبتنی بر QD ها به خود جلب کرده‌اند که دلیل آن بازدهی تبدیل نور بالا، طول‌موج قابل تنظیم انتشار، و نیز عرض باریک در نصف بیشینه مقدار است (FWHM). همانند مواد تابشگر فوق‌العاده با نسبت تبدیل پایین، QD ها را نیز می‌توان با LED های انتشار نور آبی ترکیب کرد تا عملکرد نوری بهینه، شاخص رندر رنگ بالا (CRI)، بازدهی تابشی بالا و نیز طیف رنگی وسیع‌تری را از آن‌ها دریافت کرد. QD های گروه II-IV در اصل شامل CdSe، PbS و نظایر آن‌ها است که مشخصه‌های تابشی فوق‌العاده‌ای را در حالتی که با یک ساختار پوشش غیر آلی ترکیب می‌شوند، از خود بروز داده و نیز ویژگی‌های کوانتوم تابشی بهینه‌ای را نشان می‌دهند (PL QYs) که برابر 97% بوده و نیز FWHM نیز برای آن‌ها برابر 20 nm خواهد بود. اما، توسعه آن‌ها در آینده محدود است به خاطر اینکه آن‌ها از فلزات سنگین (نظیر Cd, Pb, Hg) استفاده می‌کنند که برای انسان مضر بوده و برای محیط‌زیست نیز سمی هستند.

1-مقدمه

QD های CuInS 2 (CIS) که دارای رنج وسیعی از طول‌موج‌های جذب، ویژگی‌های کوانتومی بالا، و نیز مشخصه‌های غیر سمی هستند، اخیراً برای سلول‌های خورشیدی و نیز ساخت سلول‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌منظور کاهش وابستگی WLED ها به مواد سنگین، QD های CIS به‌عنوان مواد قابل‌اعتماد برای WLED ها به‌واسطه بازدهی تبدیل بالا، انتشار گسترده، و طول‌موج انتشار قابل تنظیم، معرفی شده‌اند....

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " بازدهی بالا و تابش پایدار از ریزدانه‌هایی ترکیب شده با نقاط کوانتومی بدون Cd برای دیودهای نورافشان سفید " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
بازدهی بالا و تابش پایدار از ریزدانه‌هایی ترکیب شده با نقاط کوانتومی بدون Cd برای دیودهای نورافشان سفید
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Particle & Particle Systems Characterization
سال انتشار
2015
کد محصول
1012008
تعداد صفحات انگليسی
6
تعداد صفحات فارسی
15
قیمت بر حسب ریال
665,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق , فیزیک , نانوفناوری را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 665000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:



White-Light-Emitting Diodes

تاریخ انتشار در سایت: 2018-03-14
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید