Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی كامپيوتر /

عنوان ترجمه شده مقاله: پردازش تصاویر پزشکی روی GPU – گذشته، حال و آینده

ترجمه مقاله درباره تصویربرداری پزشکی، اماده دانلود است. امروزه واحد­های پردازش گرافیک(GPUها) در برنامه­ های کاربردی زیادی استفاده می­ شوند، چون می ­توانند محاسبات موازی را تسهیل کنند، مقرون به صرفه­ اند و از نظر مصرف انرژی کارامد هستند.
 چکیده

امروزه واحد­های پردازش گرافیک(GPUها) در برنامه­ های کاربردی زیادی استفاده می­ شوند، چون می ­توانند محاسبات موازی را تسهیل کنند، مقرون به صرفه­ اند و از نظر مصرف انرژی کارامد هستند. در زمینه­ ی تصاویر پزشکی، در برخی موارد وجود GPUها برای استفاده ­ی عملی از الگوریتم ­های محاسباتی حیاتی است. این تحقیق، کارهای قبلی و فعلی در مورد پردازش تصاویر پزشکی با GPU را بررسی می ­کند، یعنی مرورکلی و مقدم ه­ای بر پیاده­ سازی­ های موجود GPU است. این مرورکلی، کاربرد GPU در موارد زیر را پوشش می­ دهد: عملیات اصلی پردازش تصویر (فیلترکردن، درون­یابی، تخمین هیستوگرام، و تبدیل مسافت)، رایج ترین الگوریتم­ ها در تصویربرداری پزشکی (ثبت تصویر، تقسیم بندی تصویر و حذف نویز از تصویر) و الگوریتم ­های شرایط خاص (CT، PET، SPECT، MRI، fMRI، DTI، سونوگرافی، تصویر برداری نوری و میکروسکوپی). این بررسی با برجسته کردن برخی ویژگی ­ها و چالش­های آینده، به پایان می­ رسد.

1-مقدمه

امروزه پردازش تصاویر پزشکی در واحد پردازش گرافیکی (GPU) بسیار رایج است چون این فناوری به کارگیری سریع الگوریتم­ های پیشرفته و انجام کارهای محاسباتی در زمینه ­ی بالینی را امکان­پذیر می­ سازد. علی رغم این واقعیت، مقالات مربوط به بررسی تصویربرداری پزشکی مبتنی بر GPU بسیار کم است. البته چند استثناء قابل توجه وجود دارد که در مورد الگوریتم ­های خاص تصویربرداری پزشکی هستند مثل ثبت تصویر (شمس و همکارانش، 2010b؛ فلاک و همکارانش، 2011). یک مرورکلی دیگر هم اخیراً روی محاسبات GPU در فیزیک پزشکی (پراکس و زینگ، 2011) انجام شده که در مورد بازسازی تصویر و بهبود برنامه ­ی درمانی است. به طور کلی، منابع مقدماتی بسیار عالی زیادی در مورد GPU و برنامه نویسی GPU در دسترس است  (کرک و Hwu، 2010؛ ساندرز و Kandrot،2011؛ فاربر، 2011)... 

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " پردازش تصاویر پزشکی روی GPU – گذشته، حال و آینده " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
پردازش تصاویر پزشکی روی GPU – گذشته، حال و آینده
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Medical image analysis
سال انتشار
2013
کد محصول
1012491
تعداد صفحات انگليسی
22
تعداد صفحات فارسی
79
قیمت بر حسب ریال
1,578,500
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
676 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1578500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Medical imaging
Image processing
Image reconstruction

تاریخ انتشار در سایت: 2018-06-12
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید