Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی برق /

عنوان ترجمه شده مقاله: کاهش لوب جانبی آرایۀ آنتن خطی و خلوت از طریق فاصله گذاری و دامنۀ تحریک بهینه با استفاده از بهینه سازی ازدحام ذرات

در این مقاله، فواصل بین عناصر و دامنۀ تحریک آنتن خطی و خلوت، دو متغیر بهینه سازی هستند. بهینه سازی برای نمونه های مختلفی از عناصر آرایه به منظور کاهش سطح بزرگترین لوب جانبی انجام شده است و در عین حال نیز محدودیت ها بر روی فواصل بین عناصر آنتن، تعداد عناصر و طول آرایه اعمال شده اند.

چکیده

آرایۀ آنتن خلوت دارای مزایای زیادی از جمله تزویج متقابل پایین، باریکۀ جهت‌دار و مقرون به صرفه بودن می باشد به دلیل اینکه تعداد عناصر کمتری در مقایسه با آرایۀ آنتن هایی با فواصل مساوی دارد. با این حال، محدودیت اصلی این آرایه مربوط به سطوح بالای لوب های جانبی آن به علت فواصل متفاوت بین عناصر می باشد. در این مقاله، مقادیر بهینۀ فواصل بین عناصر و دامنۀ تحریک برای آرایۀ خطی و خلوت به دست آمده اند تا سطح بزرگترین لوب جانبی با استفاده از بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO) با نرخ همگرایی بهتر به حداقل برسد. مقادیر تصادفی برای فاصله گذاری در محدودۀ نصف طول موج و یک طول موج در نظر گرفته شده اند و جهت باریکۀ اصلی حفظ شده است.

1-مقدمه

آرایه های آنتن برای کاربردهای مدرن مستلزم محدودیت ها و قابلیت های متعددی مانند اندازۀ کوچک، پهنای باند بزرگ، وزن کم و مصرف توان کمتر می باشند. برای غلبه بر این چالش ها، آرایۀ خلوت که آرایۀ تصادفی یا نامنظم نیز نامیده می شود، این قابلیت ها را فراهم می سازد و دارای مزایایی نسبت به آرایه های با فواصل مساوی می باشد. در آرایه های خلوت، عناصر به صورت تصادفی بر روی دهانۀ موجود قرار داده می شوند که پهنای باریکۀ محدود و ترویج متقابل کوچکی با تعداد عناصر کمتر به دست می دهند [1]…

میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی برق " با موضوع " کاهش لوب جانبی آرایۀ آنتن خطی و خلوت از طریق فاصله گذاری و دامنۀ تحریک بهینه با استفاده از بهینه سازی ازدحام ذرات " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
کاهش لوب جانبی آرایۀ آنتن خطی و خلوت از طریق فاصله گذاری و دامنۀ تحریک بهینه با استفاده از بهینه سازی ازدحام ذرات
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE International Symposium on Microwave, Antenna, Propagation, and EMC Technologies
سال انتشار
2017
کد محصول
1012645
تعداد صفحات انگليسی
4
تعداد صفحات فارسی
12
قیمت بر حسب ریال
880,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
987 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی برق را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 880000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی برق در زمینه کلمات کلیدی زیر است:Sparse array
PSSL
Amplitude

تاریخ انتشار در سایت: 2018-06-21
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله مهندسی برق در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید