Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده زيست شناسی /

عنوان ترجمه شده مقاله: فعالیت ضدباکتریایی، پاسخ التهابی، اثرات انعقادی و سمیت سلولی نانوذرات نقره

در این تحقیق، اثرات نانوذرات نقره 24 نانومتری (AgNPs) روی پانل باکتریِ جداشده از دستگاه‌های پزشکی مورد استفاده در بخش مراقبت‌های ویژه‌ی بیمارستان، مطالعه می‌شود.

چکیده

در سال‌های اخیر ورود نانوذرات (NP) به کاربردهای صنعتی و پزشکی به شکل فزاینده‌ای افزایش پیدا کرده است اما تاکنون خطرات و اثرات سمی آنها به طور گسترده مورد مطالعه قرار نگرفته است. در این تحقیق، اثرات نانوذرات نقره 24 نانومتری (AgNPs) روی پانل باکتریِ جداشده از دستگاه‌های پزشکی مورد استفاده در بخش مراقبت‌های ویژه‌ی بیمارستان، مطالعه می‌شود. اثرات سمیت سلولی در ماکروفاژها (یاخته بیگانه‌خوار درشت) ارزیابی شده و بیان سیتوکین‌های التهابی IL-6، IL-10 و TNF-α تعیین می‌گردد. اثرات نانوذرات روی انعقاد در محیط آزمایشگاهی در سنجش‌های مبتنی بر پلاسما آزمایش می‌گردد. نشان می‌دهیم که نانوذرات نقره 24 نانومتری در کاهش رشد بالینی باکتری با تعدیل سطوح بالای مقاومت آنتی‌بیوتیک، موثر هستند. این نانوذرات وقتی که انعقاد از طریق مسیر درونی آغاز می‌گردد، دارای اثر مهاری متوسطی می‌باشند. با این حال، این نانوذرات برای ماکروفاژها سمیت سلولی دارند و قادر به استخراج پاسخ التهابی هستند. بنابراین اثرات سودمند و مخرب بالقوه این نانوذرات روی دستگاه‌های پزشکی باید در مطالعات درون‌تنی (in vivo) سنجیده شود.

 میتوانید از لینک ابتدای صفحه، مقاله انگلیسی را رایگان دانلود فرموده و چکیده انگلیسی و سایر بخش های مقاله را مشاهده فرمایید 


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " نانوفناوری " با موضوع " فعالیت ضدباکتریایی، پاسخ التهابی، اثرات انعقادی و سمیت سلولی نانوذرات نقره " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
فعالیت ضدباکتریایی، پاسخ التهابی، اثرات انعقادی و سمیت سلولی نانوذرات نقره
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Nanomedicine: Nanotechnology, Biology, and Medicine
سال انتشار
2012
کد محصول
1013718
تعداد صفحات انگليسی
9
تعداد صفحات فارسی
19
قیمت بر حسب ریال
1,265,000
نوع فایل های ضمیمه
Pdf+Word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده نانوفناوری , زيست شناسی , پزشكی را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1265000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده نانوفناوری در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

Silver nanoparticles
Antibacterial activity
Clinical isolates

تاریخ انتشار در سایت: 2019-07-07
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله نانوفناوری در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید