Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی كامپيوتر /

عنوان ترجمه شده مقاله: فعال سازی شهرهای هوشمند شناختی با استفاده از کلان داده ها و یادگیری ماشین: رویکردها و چالش ها

توسعه شهرهای هوشمند و گسترش سریع آنها منجر به تولید حجم زیادی از داده ها با نرخ بی سابقه ای شده است.
 

چکیده

توسعه شهرهای هوشمند و گسترش سریع آنها منجر به تولید حجم زیادی از داده ­ها با نرخ بی­ سابقه ­ای شده است. متاسفانه اکثر داده ­های تولید شده، بدون آنکه اطلاعات و دانش مفید بالقوه آنها استخراج شوند دور ریخته می­شوند. علت این امر به خاطر عدم وجود مکانیزم­ و استانداردهایی است که بتوان به کمک آنها از وجود چنین داده­ هایی بهرمند شد. علاوه بر این، ذات بسیار پویای شهرهای هوشمند نیازمند نسل جدیدی از رویکردهای یادگیری ماشین است. این رویکردها برای غلبه بر پویایی داده­ ها باید انعطاف پذیر و قابل تطبیق­ باشند تا عملیات­های تحلیلی را انجام داده و با داده ­های بلادرنگ آموزش ببینند. ما در این مقاله، چالش­های مربوط به بکارگیری کلان­داده ­های تولید شده توسط شهرهای هوشمند را از نقطه نظر یادگیری ماشین مورد بررسی قرار می­دهیم. علاوه بر این، درباره پدیده اتلاف داده­ های فاقد برچسب بحث خواهیم کرد. جهت حل این چالش در این مقاله نشان می­دهیم که استفاده از یادگیری نیمه-نظارتی برای شهرهای هوشمند «الزامی» است. ما همچنین یک چارچوب یادگیری سه-سطحی را برای شهرهای هوشمند مطرح می­کنیم که با ذات سلسله مراتبی کلان­ داده ­های تولید شده توسط شهرهای هوشمند مطابقت دارد. هدف از ارائه این چارچوب، ایجاد سطوح مختلفی از انتزاعات دانش است. چارچوب پیشنهاد شده قابل مقیاس می­باشد تا نیازهای مربوط به خدمات شهر هوشمند برآورد شود. این چارچوب اساسا از یادگیری تقویتی عمیق نیمه-نظارتی استفاده می­کند که در آن، حجم اندکی از داده ­ها که دارای بازخوردهای کاربر می­باشند به عنوان داده ­های دارای برچسب، و حجم بزرگی از داده ­ها که فاقد بازخوردهای کاربر می­باشند به عنوان داده­ های بدون برچسب در نظر گرفته می­شوند. رویکرد ارائه شده در این مقاله بجای اتلاف داده­ های بدون برچسب، از ترکیب داده ­های دارای برچسب و فاقد برچسب برای وضع سیاست­ های کنترلی بهتر استفاده می­کند. علاوه بر این در این مقاله با ارائه چندین مورد کاربردی در حوزه ­های مختلف شهرهای هوشمند بررسی می­کنیم که چگونه یادگیری تقویتی عمیق و یادگیری تقویتی عمیق نیمه-نظارتی می­توانند جنبه شناختی خدمات شهر هوشمند را کنترل کرده و عملکرد آنها را بهبود دهند. ما همچنین به بررسی چندین چالش و همچنین ارائه موضوعات پژوهشی آتی برای بکارگیری یادگیری ماشین و هوش سطح-بالا در خدمات شهر هوشمند می­پردازیم.


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " فعال سازی شهرهای هوشمند شناختی با استفاده از کلان داده ها و یادگیری ماشین: رویکردها و چالش ها " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
فعال سازی شهرهای هوشمند شناختی با استفاده از کلان داده ها و یادگیری ماشین: رویکردها و چالش ها
نویسنده/ناشر/نام مجله :
IEEE Communications Magazine
سال انتشار
2018
کد محصول
1014360
تعداد صفحات انگليسی
7
تعداد صفحات فارسی
23
قیمت بر حسب ریال
1,265,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
2 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1265000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
Smart Cities
Big Data
Machine Learning

تاریخ انتشار در سایت: 2021-01-31
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید