Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده مهندسی كامپيوتر /

عنوان ترجمه شده مقاله: مدل سازی الگوهای رفتاری اعتیاد به مواد مخدر مبتنی بر داده های جامعه شناسی

در این مقاله مطالعه ای بر روی شناسایی و تشریح سیستماتیک الگوهای رفتاری معمول مربوط به استفاده از مواد مخدر انجام شده است.

چکیده

در این مقاله مطالعه ­ای بر روی شناسایی و تشریح سیستماتیک الگوهای رفتاری معمول مربوط به استفاده از مواد مخدر انجام شده است. مجموعه داده­ ی مورد بررسی مربوط به مصاحبه­ ی کیفی با ۷۰ مصرف کننده مواد مخدر و نظرسنجی از ۸۰ کارشناس خدمات کنترل مواد مخدر فدرال در سن پترزبورگ می­باشد که در سال ۲۰۱۵ انجام شده است. منظور از الگوی رفتاری، دنباله­ ای از وضعیت­ های معمول است که در طول انحراف کاری یک مصرف کننده بر اساس برخی معیارهای روانی-فیزیولوژیکی توصیف می­شوند. بررسی­ها نشان می­دهند که گذار میان این وضعیت­ها همیشه به صورت خطی تعریف نمی ­شود، بلکه این گذارها وابسته به تمایلات و محرک­های مصرف کننده است. بنابراین این تغییر وضعیت­ها به نوع شخصیت، وضعیت محیطی و عوامل اجتماعی وابسته می­باشند. بر اساس داده­ های جمع­آوری شده، وضعیت­های پایه و احتمالات مربوط به گذار میان آنها را تعیین می­کنیم. سپس یک مدل اطلاعاتی از الگوریتم­های اصلی مربوط به فرآیند اعتیاد به مواد مخدر ایجاد می­کند که از آن می­توان برای پیش­بینی اعتیاد استفاده کرد.

۱-مقدمه

در این مقاله یک رویکرد رویه­ای برای مطالعه ­ی انحرافات اجتماعی در مسئله اعتیاد به مواد مخدر مطرح شده است. رویکرد رویه­ای امکان شناسایی وضعیت­ های ساختاری پایه و دنباله­ های انحرافات را فراهم می­سازد. علت اصلی انتخاب موضوع اعتیاد به مواد مخدر این است که چنین فرآیندهای اجتماعی بسیار گسترده بوده و در عین حال استفاده از روش ­های مرسوم جمع­ آوری و تحلیل داده در این زمینه ­ها بسیار دشوار است؛ چه بسا در این حوزه­ های مطالعاتی، انجام مشاهدات و اندازه­ گیری به صورت مستقیم امری غیرممکن است...


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " مهندسی فناوری اطلاعات " با موضوع " مدل سازی الگوهای رفتاری اعتیاد به مواد مخدر مبتنی بر داده های جامعه شناسی " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
مدل سازی الگوهای رفتاری اعتیاد به مواد مخدر مبتنی بر داده های جامعه شناسی
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Procedia Computer Science
سال انتشار
2019
کد محصول
1014444
تعداد صفحات انگليسی
11
تعداد صفحات فارسی
20
قیمت بر حسب ریال
1,065,000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
1 مگا بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
سایر مقالات ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات , مهندسی كامپيوتر را مشاهده کنید.
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1065000 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
behavioral patterns
drug usage
information modeling

تاریخ انتشار در سایت: 2021-05-31
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید