Skip Navigation Linksلیست مقالات ترجمه شده / مقالات ترجمه شده حسابداری /

عنوان ترجمه شده مقاله: جایگاه علوم انسانی در جامعه علمی امروز

در طی چهار دهه گذشته، شاهد کاهش تدریجی علوم انسانی در جهان آکادمیک و دانشگاهی هستیم، نمونه‌های اولیه این پدیده را می‌توان در ایالات متحده و بریتانیا دید. سرنخ‌هایی مانند حذف دوره‌های آموزشی یا حتی کل گروه آموزشی نشان می‌دهند که چقدر دانشگاهها اهمیت کمتری برای این رشته‌ها قائل شده‌اند.

چکیده

در طی چهار دهه گذشته، شاهد کاهش تدریجی علوم انسانی در جهان آکادمیک و دانشگاهی هستیم، نمونه‌های اولیه این پدیده را می‌توان در ایالات متحده و بریتانیا دید. سرنخ‌هایی مانند حذف دوره‌های آموزشی یا حتی کل گروه آموزشی نشان می‌دهند که چقدر دانشگاهها اهمیت کمتری برای این رشته‌ها قائل شده‌اند. شایان ذکر است که این تبعیض علیه درجات و مدارک علوم انسانی ماهیتی غیرمستقیم دارد، زیرا در واقع، بیشتر نتیجه‌ی گسترش و ارتقاء سیستماتیک سایر رشته‌ها، به ویژه، به عنوان مثال، مدیریت کسب و کار است. با این وجود، چنین پدیده‌ای باعث کاهش قابل توجه فارغ‌التحصیلان علوم انسانی در سی کشور سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در مقایسه با سایر مناطق شده است. در برخی از کشورها، این کاهش را می‌توان در ارتباط با تعداد مطلق آنها، به ویژه در مقطع دکترا مشاهده کرد. در این مقاله، نمونه‌هایی از دستورالعمل‌های سیاسی بین‌المللی که توسط OECD و بانک جهانی در مورد دلیل این کاهش ارزش بیان شده‌اند، ارائه می‌گردد. همچنین ضمن بررسی مزایا و ارزش مطالعه‌ی این رشته‌ها، به تاثیرات کاهش منابع در گروههای آموزشی علوم انسانی، چه در داخل و چه در خارج از دانشگاه پرداخته می‌شود. می‌توان استدلال کرد که جامعه‌ای که به طور ایده‌آل مبتنی بر دانش است، باید در قبال رشته‌های مختلف و منحصر به فردی که تولید کرده است، نفوذپذیرتر و پذیراتر باشد و ارزشی عادلانه و بی‌طرفانه برای رشته‌های مربوطه قائل شود.

1-مقدمه

در آگوست 2017، کنفرانس جهانی علوم انسانی در لیژ بلژیک برگزار شد. موضوع کنفرانس، چالش‌ها و مسئولیت‌ها برای یک سیاره در حال گذار بود، و با همکاری یونسکو سازماندهی شد...


موسسه ترجمه البرز اقدام به ترجمه مقاله " علوم اقتصادی " با موضوع " جایگاه علوم انسانی در جامعه علمی امروز " نموده است که شما کاربر عزیز می توانید پس از دانلود رایگان مقاله انگلیسی و مطالعه ترجمه چکیده و بخشی از مقدمه مقاله، ترجمه کامل مقاله را خریداری نمایید.
عنوان ترجمه فارسی
جایگاه علوم انسانی در جامعه علمی امروز
نویسنده/ناشر/نام مجله :
Palgrave Communications
سال انتشار
2019
کد محصول
1014655
تعداد صفحات انگليسی
5
تعداد صفحات فارسی
15
قیمت بر حسب ریال
1,116,500
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
481 کیلو بایت
تصویر پیش فرض


این مقاله ترجمه شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
کاربر عزیز، بلافاصله پس از خرید مقاله ترجمه شده مقاله ترجمه شده و با یک کلیک می توانید مقاله ترجمه شده خود را دانلود نمایید. مقاله ترجمه شده خوداقدام نمایید.
جهت خرید لینک دانلود ترجمه فارسی کلیک کنید
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده
برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای فرایند خرید و دانلود محتوا را ببینید
هزینه این مقاله ترجمه شده 1116500 ریال بوده که در مقایسه با هزینه ترجمه مجدد آن بسیار ناچیز است.
اگر امکان دانلود از لینک دانلود مستقیم به هر دلیل برای شما میسر نبود، کد دانلودی که از طریق ایمیل و پیامک برای شما ارسال می شود را در کادر زیر وارد نمایید


این مقاله ترجمه شده علوم اقتصادی در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


humanities

تاریخ انتشار در سایت: 2021-10-08
جستجوی پیشرفته مقالات ترجمه شده

خدمات ترجمه تخصصی و ویرایش مقاله علوم اقتصادی در موسسه البرز

نظرتان در مورد این مقاله ترجمه شده چیست؟

ثبت سفارش جدید