آموزش زبان و ترجمه

تعریف ترجمه و آمادگی برای شروع به کار ترجمه
1400/03/07 1474
در این نوشتار، ابتدا عبارت "ترجمه" تعریف می گردد و سپس توضیحی در مورد ترجمه متن (مکتوب) و ترجمه شفاهی ارائه می شود و در نهایت انچه که هر فردی برای شروع فعالیت در حوزه ترجمه بدان ها نیاز دارد، به صورت مختصر معرفی می گردد.
مشاهده ادامه مطلب

مقاله ای در مورد سبک در ترجمه
1400/03/07 3686
سبک ترجمه یکی از مباحث مهم در حوزه ترجمه می باشد و سبک های مختلفی برای ترجمه وجود دارد. در این مقاله بحثی در مورد سبک در برگردان و یا ترجمه از زبان مبدا به زبان مقصد مورد بحث قرار می گیرد.
مشاهده ادامه مطلب

بهبود کیفیت ترجمه تخصصی و علمی
1400/03/07 1464
در این مبحث، تکنیک ها و نکاتی برای بهبود کیفیت ترجمه تخصصی ارئه می گردد که می تواند مترجم را در جهت خروجی بهتر در زمینه ترجمه متون تخصصی یاری رساند.
مشاهده ادامه مطلب

چند نکته در مورد ترجمه تخصصی مدیریت
1400/03/07 1068
مدیریت یکی از گسترده ترین رشته های دانشگاهی است و گرایش های بیشماری دارد و ترجمه متون تخصصی مدیریت دشواری های خاص خود را دارد. در این نوشتار نکات اولیه و ساده ای ارائه شده است که برای مترجمین تازه کاری که در حوزه ترجمه تخصصی مدیریت فعالیت می کنند، می تواند مفید باشد.
مشاهده ادامه مطلب

ترجمه تخصصی متون حسابداری و نکاتی برای مترجمان تازه کار
1400/03/07 866
مترجمین تازه کاری که در زمینه ترجمه تخصصی متون حسابداری علاقه مند به فعالیت هستند و قصد دارند در آینده یک مترجم تخصصی حسابداری و مالی گردند، میتوانند از توصیه هایی که در این بخش ارائه شده است، بهره جویند.
مشاهده ادامه مطلب

ترجمه متن | خدمات ترجمه متن انگلیسی و فارسی
1400/03/07 1739
ارائه خدمات با کیفیت در زمینه ترجمه متن تخصصی نیازمند به کارگیری مترجمان متخصص در حوزه مربوطه می باشد. اینکه مترجم بتواند ترجمه روان و از نظر علمی صحیح در اختیار خواننده قرار دهد در درجه اول مستلزم این است که مترجم قادر به درک مفاهیم تخصصی و علمی متن مربوطه باشد و در کنار این موضوع تسلط کامل بر زبان مبدا و مقصد و نیز هنر نویسندگی نیز از ملزومات اساسی می باشند.
مشاهده ادامه مطلب

اهمیت ترجمه تخصصی حسابداری و مالی
1398/04/24 1067
در ترجمه تخصصی حسابداری به دلیل آنکه نتیجه از حساسیت ویژه ای برخوردار است، دقت مترجم از اهمیت زیادی برخوردار بوده و اشتباه کوچکی میتواند منجر به ایجاد خسارت برای شرکت و یا انتقال اشتباه مفاهیم در مقالات علمی و کتاب های رشته حسابداری گردد.
مشاهده ادامه مطلب

توضیحی در مورد اهمیت دقت در ترجمه عنوان یک کتاب
1397/04/09 1012
در ترجمه کتاب، ترجمه صحیح و دقیق عنوان کتاب از اهمیت بسزائی برخوردار است و در این بخش مختصری در این مورد توضیح داده و همچنین با ذکر یک مثال نحوه صحیح ترجمه عنوان کتاب را ملموس تر می نماییم.
مشاهده ادامه مطلب

ترجمه صحیح کدام است؟ Iran یا Persian؟
1397/04/09 892
در این نوشتار کوتاه توضیح داده می شود که در ترجمه فارسی به انگلیسی به جای واژه ایران در چه موقعیت هایی مناسب است که از کلمه Iran استفاده نماییم و در چه موقعیت هایی مناسب است که Persia را به کار گیریم.
مشاهده ادامه مطلب
ثبت سفارش جدید